Extra zwrot z Holandii !!! Korekta roku 2012

Pomimo, że rozliczyłeś się z podatku holenderskiego sprawdź, czy należy Ci się dodatkowy zwrot.

Złóż korektę, aby uzyskać dodatkowo nawet 2500 Euro.

Pracowałeś w Holandii w roku 2012 ? Prawdopodobnie masz prawo starać się dodatkowy zwrot podatku.

Korektę zwrotu możesz aktualnia złożyć za rok 2012. UWAGA! Rok 2012 ulega przedawnieniu dnia 31.12.2017.

Aby usyskać z Holandii tzw. EXTRA ZWROT musisz spełniać następujące warunki:

 • nie wypłacono Ci całego zwrotu 
 • w danym roku nie byłeś zameldowany w Holandii
 • nie pracowałeś cały rok (najlepiej od 4 do 11 miesięcy)

Cena za jeden rok - 350 zł.

Jeśli chcesz dokonać korekty zwrotu, przejdź do zakładki KROK PO KROKU.

Jeśli nie wiesz, czy masz prawo do extra zwrotu, przejrzyj zakładkę CZĘSTE PYTANIA lub/i skontaktuj się z nami mailem: biuro@azdoradztwo.pl bądź telefonicznie 605 865 869  lub 607 842 524.

Chcesz wiedzieć, dlaczego Holandia wypłaca dodatkowy zwrot? Dowiedz się więcej

 

 

  

 1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne.

  • kopia paszportu lub dowodu osobistego z obu stron
  • dowód potwierdzający okres pracy np. Jaaropgave z widocznym okresem zatrudnienia, ostatni Salaris [pasek z wypłaty], druk E301/PD1 [zaśw. o okresach ubezpieczenia z UVW], zestawienie od pracodawcy
  • kopie decyzji końcowych Aanslag, względnie rozliczeń elektronicznych lub Jaaropgave
 2. Wypełnij zlecenie

  Pobierz komplet dokumentów. Możesz je wypełnić na komputerze, a potem wydrukować. Jeśli nie chcesz tego robić na własną rękę, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

 3. Dokonaj jednorazowej wpłaty wg cennika  i odeślij dokumenty

 4. Gotowe

  Po upływie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję VERMINDERING lub pytania kontrolne, a dopiero potem pieniądze na podane konto (ewentualnie odpowiednie pismo z prośbą o potwierdzenie rachunku bankowego).

Jeśli nie jesteś pewny jaki otrzymasz zwrot, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.

Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.

 • nie wypłacono całego zwrotu !
 • w danym roku nie było się zameldowanym w Holandii
 • praca nie trwała cały rok (najlepiej od 4 do 11 miesięcy)
Należy udowodnić krótszy, aniżeli cały rok - okres pracy, czyli przedstawić Jaaropgave z widoczną datą pracy od ... do ... lub paski z wypłaty/umowę o pracę.
- decyzje Aanslag, względnie Jaaropgave lub wydruk z elektronicznego rozliczenia 

- okres pracy (dni, tygodnie itp. np. zestawienie od pracodawcy o przepracowanych okresie)

Jeśli byłeś naszym klientem, to jesteśmy w stanie bez decyzji Aanslag określić dodatkowy zwrot.

Tak - jest zgodny z prawem.
 
Zmiany w przepisach wprowadzone zostały niedawno, po precedensowym wyroku jaki zapadł w sądzie Breda. Wysokość dodatkowego zwrotu uzależniona jest przede wszystkim od okresu pobytu w Holandii lub ilości dni pracy oraz dochodu uzyskanego w Polsce. Na podstawie złożonej korekty i wdrażając odpowiednią procedurę, zmuszamy urząd do zmiany decyzji na korzyść pracownika.
Bo nie ma takiego obowiązku. Jest to wyłącznie sprawa podatnika, który rozliczył się z podatku. Po 5 latach od zakończenia roku podatkowego, sprawa ulega przedawnieniu. To po stronie klienta leży zgłoszenie korekty.
Za lata 2010, 2011 i 2012. Do końca roku 2015 można składać korekty za rok 2010, a po 1.01.2016 przepada nam 2010, ale pozostaje 2011 i 2012.

Średni okres rozpatrywania korekty to 3-4 miesiące.

Zasadniczo nie ma. Aby jednak przyspieszyć proces otrzymania tego zwrotu, należy uzyskać zaśw. o polskich dochodach. W przypadku gdy składałeś PIT bez holenderskich dochodów, musisz złożyć korektę PIT-u. Jeśli jednak nie złożyłeś w ogóle zeznania PIT, wystarczy złożyć zeznanie PIT36 i dodatkowo wyjaśnić brak wcześniejszego rozliczenia w terminie. 

W pierwszej fazie wystarczą  decyzje o zwrocie podatku Aanslag, względnie kopia rozliczenia elektronicznego oraz jakikolwiek dokument potwierdzający okres pracy. Urząd akceptuje tylko wiarygodne potwierdzenia okresów pracy. Do takich należą oficjalne dokumenty typu:

- Salarisspecificatie/Jaropgave z widoczną datą rozpoczęcia pracy i datą zakończenia pracy lub ilością dni [Loondagen, SWV dagen], 

- druk E301/PD1 [potwierdzenie okresów ubezpieczenia na potrzeby emerytury czy innych zasiłków]

- zestawienie okresu pracy (dni lub tygodni w pracy w danym roku), potwierdzone przez pracodawcę

W przypadku gdy klient nie posiada Aanslag'u, musimy przedstawić Jaaropgave oraz znać kwotę otrzymanego wcześniej zwrotu. Za dodatkową opłatą, możemyzamówić duplikaty decyzji.

Najpierw składamy korektę na podstawie przedłożonej dokumentacji. W zależności od przedłożonych dokumentów (ich wiarygodności) - urząd może, ale nie musi poprosić o dodatkowe wyjaśnienia oraz zażądać np.: 

- zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach za dany rok  (np. druk EU/EWR).

Formularze otrzymasz mailem lub w biurze.

Jeśli jest możliwość (czyli mamy czas na złożenie korekty), warto załatwić od razu takowe zaświadczenie i dołączyć je do naszej korekty. W ten sposób przyspieszymy proces wydania decyzji oraz prawdopodobnie unikniemy dodatkowych pytań kontrolnych.

Ostateczny wynik może się nieco różnić od podanego w kalkulacji. Staramy się obliczać jak najdokładniej, ale zwykle jest to orientacyjny zwrot. Wynik zależny jest tylko i wyłącznie od ilości dni, ewentualnie od dochodu uzyskanego w Polsce i wypłaconej współmałżonkowi kwoty rozłąki.